540 Danforth Street
Coopersville, MI 49404

 

*For estimated shipping times click below:

      

Toll-Free: 1-800-472-2464
Fax: 1-800-441-6875

HOURS (Eastern Time)
Monday-Thursday: 8:00am - 5:30pm
Friday: 8:00am - 5:00pm

RapidSSL Certificate
Weekly Winners 8/11/15 - 8/17/15 August 17, 2015

Weekly Winners 8/11/15 - 8/17/15

Congratulations to:

Shannon Babb – Batesville Speedway

Josh Richards – Delaware Int’l. Speedway & Potomac Speedway

Chris Ferguson – Carolina Speedway & Smoky Mountain Speedway

Jared Miley – Tri-City Raceway Park

Mike Mataragas – LaSalle Speedway

Tait Davenport – Paducah Int’l. Raceway

Michael Kloos – I-55 Raceway

Michael Batten – Fayetteville Motor Speedway

Austin Smith – Tri-County Race Track

Coleby Frye – Selinsgrove Speedway

Alex Ferree – Lernerville Speedway

Dwayne Taneyhill – Dog Hollow Speedway

Mike Mullen – Shawano Speedway

Pat Doar – Cedar Lake Speedway

Jordan Watson – Bridgeport Speedway

Cody Bleau – Fonda Speedway

Matt Sheppard – Canandaigua Motorsport Park & Utica-Rome Speedway

John Lieto – Orange County Fair Speedway

Jimmy Phelps – Albany-Saratoga Speedway

Rodney Sanders – Red Cedar Speedway

Chris Zogg – Davenport Speedway (pictured above)

Jason Jameson – Moler Raceway Park

Nate Ginest – Salina Speedway

Clint Hatlestad – Arlington Speedway

Shane Swanson – Hancock County Speedway

Kelly Shryock – Fairmount Raceway

Dustin Smith – Boone Speedway

Shannon Anderson – Shelby County Speedway

Mark Elliott – Frontier Speedway

Jeff Deal – Frontier Speedway

Eric Stanton – Marshalltown Speedway & Boone Speedway

Sanders Wins at Red Cedar Speedway August 13, 2015

Sanders Wins at Red Cedar Speedway

MENOMONIE, Wis.—Rodney Sanders claimed his first win during the 2015 Hunt for the USMTS Casey’s Cup powered by S&S Fishing & Rental Thursday night with a decisive victory at the Red Cedar Speedway.

From the outside of the front row, the two-time defending USMTS National Champion rocketed to the lead at the drop of the green flag and built a hefty 10-car-length lead over the first 14 laps.

Five cautions throughout the 40-lapper allowed the field to remain close throughout the race, but the 25-year-old from Happy, Texas, never faltered and never trailed en route to his 17 United States Modified Touring Series feature win of the season and 62nd of his career.

Jason Hughes, who vaulted to victory in two of the previous four ‘Hunt’ races last week, made his way to the front from the 18th starting spot but was never able to make a charge at Sanders and settled for the runner-up paycheck in the end.

Jesse Sobbing came from 13th to finish third and Jake Hartung finished fourth after starting 17th. Hartung also went to the rear of the field when a spin on lap 14 sent him to the back.

Brent Larson was fifth while Ashley Anderson, Mike Anderson, Casey Arneson, Joe Duvall and Daniel Hilsabeck rounded out the top 10.

For more news visit www.usmts.com

Photo courtesy of www.usmts.com

Weekly Winners 8/4/15 - 8/10/15 August 10, 2015

Weekly Winners 8/4/15 - 8/10/15

Congratulations to:

 
Mike Mullen – Hancock County Speedway

 

Kelly Shryock – Hancock County Speedway

Frank Heckenast Jr. – Hartford Motor Speedway

Tyler Erb – Battleground Speedway

Chad Thrash – Whynot Motorsports Park

Jon Mitchell – Battleground Speedway

Dona Marcoullier – Manistee County Fairgrounds & Tri-City Motor Speedway

Eddie Wolf – LaSalle Speedway (pictured above)

Jared Miley – Dog Hollow Speedway

Joe Armistead Jr. – Senoia Raceway

Tait Davenport – Paducah Int’l. Raceway

Dan Stone – Port Royal Speedway

Ralph Morgan Jr. – Hesston Speedway & Dog Hollow Speedway

Cory Hedgecock – 411 Motor Speedway

Richard Frost – Clarksville Speedway

Matt Fink – Brewerton Speedway

Danny Johnson – Fulton Speedway

Craig VonDohren – Grandview Speedway

Matt Sheppard – Weedsport Speedway & Utica-Rome Speedway

Justin Haers – Canandaigua Motorsports Park

Ken Tremont – Lebanon Valley Speedway

Rex King Jr. – Sharon Speedway & Lernerville Speedway

Danny O’Brien – Brockville Ontario Speedway

Johnny Scott – Lucas Oil Speedway

Jeremy Payne – 81 Speedway

Jake Masters – Hancock County Speedway

Cody Nielsen – Hancock County Speedway & Buena Vista Raceway

Dustin Smith – Kossuth County Speedway

Doug Smith – Buena Vista Raceway & Crawford County Speedway

David Smith – Buena Vista Raceway

Donovan Smith – Marshalltown Speedway

Corey Madden – Shelby County Speedway

Jason Minnehan – Frontier Speedway

Shannon Anderson – Iowa State Fair Speedway

Josh Gilman – Stuart Speedway

Eric Stanton – Marshalltown Speedway

Kody Scholpp – Devils Lake

Chase McCormick - Friendship Speedway

Weekly Winners 7/28/15 - 8/3/15 August 3, 2015

Weekly Winners 7/28/15 - 8/3/15

Congratulations to:

Jordan Grabouski - I-80 Speedway

Richard Frost – Clarksville Speedway

Jack Sullivan – I-30 Speedway

Chris Ferguson – Cherokee Speedway

Shane Clanton – Shawano Speedway

Chad Thrash – Columbus Speedway

Joe Armistead Jr. – Senoia Raceway

Alan Fink – Fulton Speedway

Coleby Frye – Selinsgrove Speedway

Cody Hardesty – Roaring Knob Motorsports Complex

Alex Ferree – Lernerville Speedway

Dona Marcoullier – Tri-City Motor Speedway

Tim Fuller – Mohawk International Raceway

Alan Rudalavedge – Penn Can Speedway

Craig Hanson – Glen Ridge Motorsports Park

Kyle Coffey – Limerock Speedway

Tyler Siri – Five Mile Point Speedway

Jeff Strunk – Grandview Speedway

Matt Sheppard – Canandaigua Motorsports Park

Billy Dunn – Cornwall Motor Speedway

Shannon Anderson – Kossuth County Speedway, Iowa State Fair Speedway, Shelby County Speedway & Stuart Speedway (pictured above)

Rod Richards – Boone Speedway

Eric Stanton – Boone Speedway

Mark Elliott – Hamilton County Speedway

Jason Minnehan – Hamilton County Speedway

Clint Hatlestad – Arlington Raceway

Cody Nielsen – Hancock County Speedway

Brandon Beckendorf – Fairmont Raceway

Jake Masters – Clay County Fair Speedway

Cory Probst – Fairmont Raceway

Rob Hughes – Kossuth County Speedway

Dustin Smith – Buena Vista Raceway

Jeff Deal – Frontier Speedway

Logan Scott – Crawford County Speedway

Todd Shute – Iowa State Fair Speedway

Donovan Smith – Marshalltown Speedway

Mike Cook - Warren Speedway

Ben Watkins - Fayetteville Speedway

Chase McCormick - Friendship Speedway

 

Weekly Winners 7/21/15 - 7/27/15 July 27, 2015

Weekly Winners 7/21/15 - 7/27/15

Congratulations to:

Rodney Sanders – Deer Creek Speedway

Dona Marcoullier – Merritt Speedway (pictured above)

Jeep Van Wormer – Eldora Speedway

Dane Dacus – Camden Speedway

Terry Phillips – Deer Creek Speedway

Hunter Rasdon – Greenville Speedway

Jason Croft – Dixie Speedway

Clint Smith – Senoia Raceway

Steve Campbell – Selinsgrove Speedway

Robert Bublak – Albany Saratoga Speedway

Jimmy Phelps – Brewerton Speedway

Danny Johnson – Ransomville Speedway

Matt Sheppard – Utica-Rome Speedway

Kenny Tremont – Lebanon Valley Speedway

Carey Terrance – Cornwall Motor Speedway

Rex King – Sharon Speedway 

Rex King Jr. – Lernerville Speedway

Randy Hannagan – Limaland Motorsports Park & Waynesfield Raceway

Willy Decker – Glen Ridge Motorsports Park

Weekly Winners 7/14/15 - 7/20/15 July 20, 2015

Weekly Winners 7/14/15 - 7/20/15

Congratulations to:

Jon Mitchell – I-30 Speedway

Darrell Lanigan – Deer Creek Speedway 

Howard Willis – Golden Triangle Raceway Park & Battleground Speedway (pictured below, Ron Skinner Photo)

Austin Theiss – Cotton Bowl Speedway (pictured above)

Dale Hollidge – Potomac Speedway

Randy Hannagan – Eldora Speedway

Bub McCool – Magnolia Motor Speedway

Michael Kloos – Tri-City Speedway

Rich Neiser – Winston Speedway

Jason Cliburn – Magnolia Motor Speedway

William Thomas III – Sharon Speedway

Ralph Morgan – Hesston Speedway 

Jared Miley – Lernerville Speedway, Pittsburgh’s PA Motor Speedway & Dog Hollow Speedway

Coleby Frye – Bedford Speedway

Cory Hedgecock – I-75 Raceway

Mike Marlar – Richmond Raceway

Sean Pangman – Glen Ridge Motorsports Park 

Adam McAuliffe – Fonda Speedway

Justin Haers – Canandiagua Motorsports Park

Billy Decker – Fulton Speedway

Danny O’Brien – Brockville Ontario Speedway

Beau Wilkins – Delaware Int’l. Raceway

Billy Dunn – Merrittville Speedway

Pat Ward – Utica-Rome Speedway 

Kelly Shryock – I-35 Speedway

Cory Probst – Redwood Speedway, Arlington Raceway & Nobles County Speedway

Lucas Schott – Mississippi Thunder Speedway

Donovan Smith – Boone Speedway

Brandon Beckendorf – Jackson Speedway & Fairmont Raceway

Clint Hatlestad – Arlington Raceway

Logan Martin – Lucas Oil Speedway

Mark Elliott – Hamilton County Speedway

Shane Swanson – Hancock County Speedway

Cody Nielsen – Hancock County Speedway

Logan Scott – Sioux Speedway

David Smith – Clay County Fair Speedway

Jacob Gregoire – Madison Speedway

Corey Madden – Crawford County Speedway

Steffan Carey – Fairgrounds Speedway

Todd Shute – Iowa State Fair Speedway

Paul Nagle – Iowa State Fair Speedway

Shannon Anderson – Shelby County Speedway

Rodney Sanders – I-80 Speedway

Pete Bicknell – Ransomville Speedway

Jonathan Taylor – Hesston Speedway

Kent Arment – Miller Central Speedway